Okna połaciowe Roto

Wyłazowe okna połaciowe świetnie doświetlają poddasze, dają możliwość przewietrzania go oraz zapewniają bezpieczne i wygodne wychodzenie na dach na czas prac konserwacyjnych.

Okna Roto Okna Roto Okna Roto

Tak, jak np. komfortowy wyłaz dachowy ROTO WDA 315 w wersji z drewna (H) lub PVC (K). Dostosowany do wszystkich typów dachów o spadku 15°-85°. Skrzydło wyłazu otwiera się na bok w zależności od zamówienia - na prawo lub lewo. Zastosowany siłownik pneumatyczny ułatwia z jednej strony otwieranie skrzydła, z drugiej zaś stabilnie zabezpiecza je przed przypadkowym zatrzaśnięciem, otwierając bezpieczną drogę na dach. Niezwykle korzystne parametry techniczne i izolacyjne (np. szyba termoizolacyjna "AlpineStart" U=1,1 W/ m2K) pozwalają na wykorzystanie wyłazu zarówno w pomieszczeniach nieużytkowych jak i mieszkalnych. Wysoka estetyka wykończenia i możliwość montażu wewnętrznej rolety, żaluzji lub story plisowanej sprawiają, że wyłaz służyć może również jako pełnowartościowe okno w Państwa mieszkaniu na poddaszu.

WDL 210 Lucarno to niezwykle atrakcyjna cenowo oferta. Dostępne w dwóch rozmiarach okno, wyposażone w szybę zespoloną, dzięki zastosowaniu klapowego otwierania służyć może jako wyłaz do sporadycznego wyjścia na dach, np. w celu przeprowadzenia okresowych prac konserwacyjnych. Wypełni on światłem strych i zapewni dopływ świeżego powietrza. Intensywność wietrzenia możemy regulować przez trzy możliwe położenia klamki, którą w razie potrzeby, dla ułatwienia dostępu do dachu, można też całkowicie odłączyć. Bardzo łatwe w montażu, dostosowane jest do wszystkich typów dachów o spadku 15°-65° (przy zamówieniu należy określić rodzaj pokrycia - płaskie lub faliste).

Nasz najnowszy produkt: wyłazowe okno połaciowe WDL 219 Lucarno U2. Rozmiary: 4/5 (450x547) lub 4/7 (450x727). Zalecany do stosowania w dachach o kącie nachylenia od 15° do 65°. Rama ościeżnicy wykonana z drewna sosnowego klejonego warstwowo, zabezpieczona impregnatem.

Blacha kołnierza o grubości 0,5mm, kształtownik skrzydła z blachy aluminiowej o grubości 1mm. Pakiet szybowy o wymiarach 3+12+4, współczynnik k =1,5 W/m²K; Rw= 30-32 dB (szyba 4mm jest szybą zewnętrzną). Uszczelnienia pakietu szybowego ze skrzydłem wykonano za pomocą uszczelki przyszybowej z kauczuku syntetycznego EPDM, zaś do uszczelnienia skrzydła z ościeżnicą służy samoprzylepna uszczelka z kauczuku syntetycznego porowatego EPDM.

Docieplenie ościeżnicy – bloczek styropianowy o grubości 30 mm. Styropian 30g/dm³.

Wyłazowe okna połaciowe typu WDL 21. H Lucarno są przeznaczone do wbudowywania w polacie dachów na poddaszach nieużytkowych, nieogrzewanych, jako zamknięcia otworów w połaci dachowej, stanowiących wyjścia na dach dla kominiarzy i dekarzy w czasie prac konserwacyjnych, oraz do doświetlania i wentylacji poddaszy.


Masz pytania? Skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści odpowiedzą na każde z nich.