Okna połaciowe Fakro

Najwyższa jakość wykonania, łatwość i bezpieczeństwo użytkowania oraz nowatorskie rozwiązania umożliwiają dobranie odpowiedniego okna dachowego FAKRO do każdego rodzaju pomieszczenia. Okna wytwarzane są z najlepszych surowców w oparciu o najnowsze technologie gwarantujące trwałość, bezpieczeństwo, funkcjonalność i bardzo dobre parametry termoizolacyjne.

Okna uchylno-obrotowe

Okna uchylnoobrotowe posiadające dwie oddzielone od siebie funkcje otwierania skrzydła: uchylną oraz obrotową. Funkcja uchylna pozwala na pozostawienie skrzydła w dowolnym położeniu w zakresie zależnym od modelu co umożliwia swobodny dostęp do otwartego okna. Funkcja obrotowa pozwala na obrót skrzydła o 180° i służy między innymi do mycia zewnętrznej strony szyby.

Okna obrotowe


Okna obrotowe to popularna konstrukcja okien dachowych. Zawias umiesczony w połowie wysokości okna umożliwia obrót skrzydła i pozostawienie go w pozycji otwartej. Skrzydło można również obracać wokół osi o 180° i zablokować je zasuwką ryglującą, co pozwala na wygodne i bezpieczne mycie zewnętrznej szyby okna.

Okna o podwyższonej osi obrotu


Okno otwierane jest obrotowo lecz oś obrotu umieszczona jest powyżej połowy wysokości okna, przez co nawet wysoka osoba może podejść do krawędzi okna. Dolna część skrzydła pełni rolę okna klapowego, a górna stanowi dodatkowe oświetlenie. Skrzydło blokowane jest do mycia przez zasuwkę przy kącie 160°.

Okna do zespoleń


do zespoleń pionowych montowane jest pod standardowym oknem dachowym o dowolnej konstrukcji i stanowi "przedłużenie" okna połaciowego w dół.
przeznaczone są do montażu w ścianie pionowej na poddaszu (kolankowej) stanowiąc dodatkowy element "przedłużający" okno dachowe.
to okna w kształcie trójkąta lub łuku montowane w zespoleniu nad oknami dachowymi dowolnej konstrukcji. Nadstawki dostępne są w wersji nieotwieranej.

Oryginalne kształty, dodatkowe oświetlenie, ciekawa stylistyka wnętrza i zwiększone pole widzenia to niewątpliwie zalety tych okien.

Przykłady
Okna połaciowe Fakro Okna połaciowe Fakro Okna połaciowe Fakro Okna połaciowe Fakro Okna połaciowe Fakro
Okna połaciowe Fakro Okna połaciowe Fakro Okna połaciowe Fakro Okna połaciowe Fakro Okna połaciowe Fakro


Masz pytania? Skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści odpowiedzą na każde z nich.