Ciepła ramka to okna bez wilgociBardzo ważnym elementem szyb zespolonych jest dystansowa ramka międzyszybowa, łącząca szybę zewnętrzną z wewnętrzną. Ciepła ramka SWISSPACER to nie tylko estetyczne, kolorowe ramki międzyszybowe, to przede wszystkim korzyści użytkowe i podwyższona termoizolacyjność.

Ciepła ramka, okna bez wilgoci Ciepła ramka, okna bez wilgoci Ciepła ramka, okna bez wilgoci Ciepła ramka, okna bez wilgoci

W odróżnieniu od powszechnie stosowanych metalowych ramek dystansowych, wykonana jest z wysokiej jakości materiałów organicznych zoptymalizowanych termicznie, wzmocnionnych włóknem szklanym, oklejonym po zewnętrznej stronie ekstremalnie cieńką folią ze stali nierdzewnej lub aluminium. Folia zapewnia bardzo dobre przywieranie uszczelniaczy mocujących szybę zespoloną a tym samym zapewnia hermetyczność wobec gazów wypełniających przestrzeń międzyszybową, jak i pary wodnej. Gwarantuje to podstawową funkcję współczesnego okna - . Wytrzymałość na wysokie temperatury i obciążenia mechaniczne działajace na ciepłą ramkę SWISSPACER jest na wyższym poziomie w stosunku do ramek aluminiowych. Ciepła ramka SWISSPACER jest odporna mechanicznie i termicznie na stałą temperature do 100°C.

to element szyby zespolonej, który ogranicza zjawisko tzw. mosta termicznego. Dzięki absorbentowi ramki pochłaniana jest wilgoć z wnętrza szyby. Wpływ na szczelność szyby zespolonej ma fakt, czy ramka jest cięta czy gięta w narożach. Cięcie i łączenie jej w narożach za pomocą plastikowych łączników powoduje szybsze ulatnianie się gazu, który znajduje się w przestrzeni międzyszybowej, co w rezultacie pogarsza izolacyjność cieplną. Wszyscy kupujący okna powinni więc zwrócić uwagę na sposób wykonania naroży w szybach zespolonych.


Masz pytania? Skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści odpowiedzą na każde z nich.